Kobieca sypialnia – na jakie meble i dodatki warto postawić?

15 Sty 2018

Z czym kojarzy nam się kobieca sypialnia? Ma rządzić tu przede wszystkim delikatność i subtelność, swego rodzaju zwiewność…Świetnie sprawdza się zatem delikatne barwy, gustowne dodatki oraz różnego rodzaju stylowe tekstylia. Sprawdźmy zatem, jak niewielkim kosztem stworzyć sobie sypialnię marzeń!

O meblach słów kilka

Jeśli chodzi o umeblowanie, wcale nie trzeba udawać się do najdroższego sklepu, by je mieć – liczy się wszak pomysłowość. Świetnie sprawdzą się chociażby stylowe meble z palet albo te egzemplarze, które uda nam się zakupić na tak zwanym pchlim targu. Na pewno będzie stylowo, oryginalnie i z klasą!

Warto zwrócić także szczególną uwagę na kwestię tekstyliów, trzeba bowiem w pełni zadbać o to, by były one do siebie odpowiednio dopasowane. Pościel, kapa na łóżko, poduchy dekoracyjne, koce czy też zasłony – tutaj nie może być mowy przypadkowości, bo wtedy do wnętrza sypialnianego może wkraść się nam niepożądany efekt kiczu oraz chaosu.

Pamiętajmy także, aby trzymać się jednej kolorystyki – stosowanie bardzo wielu barwa na jednej przestrzeni sprawdza się bowiem wyłącznie w przypadku stylu eklektycznego we wnętrzach.

Jeśli zaś chodzi o drobiazgi i bibeloty, warto byłoby zachować tutaj umiar – każdy specjalista ds. aranżacji wnętrz to potwierdzi. Zagracona kobieca sypialnia zdecydowanie nie jest tym rodzajem pomieszczenia, w którym można odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu.

Na jaki styl warto postawić?

To już zależy rzecz jasna od indywidualnych preferencji i potrzebę właścicielki owej sypialni, Wspomnieć warto, iż ostatnimi czasy prym wiodą między innymi klimaty prowansalskie, kolonialne, glamour oraz skandynawskie, warto pomyśleć także o stylu shabby chic jako wiodącym.

Na jakie ozdoby naścienne postawić?

Jeśli chodzi o typowo kobiece sypialniane wnętrze, idealnym rozwiązaniem okażą się być z cała pewnością stylowe fototapety 3d. Ostatnimi czasy wiodą one prym, gdy chodzi o nowoczesne dekorowanie przestrzeni. Wielbicielki bardziej standardowych ozdób pomyśleć zaś mogą o stylowych obrazach, które sprawią, iż nawet pomieszczenie urządzone z duża dawką prostoty nabierze niebywałego charakteru!

Gdzie szukać inspiracji?

Warto już teraz wejść na https://www.fototap.pl/ i tam znaleźć dla siebie idealne rozwiązania do kobiecej sypialni (i nie tylko!)