Przedślubny stres – sprawdź, jak nad nim zapanować.

31 Mar 2015

Z pewnością każdy się zgodzi ze stwierdzeniem, iż ślub to bardzo piękne i wyjątkowe wydarzenie. Warto jednak dodać, iż jest ono niezwykle stresujące. Dlatego też wiele par popełniło liczne błędy w tym wyjątkowym dniu, które wynikały jedynie z nadmiaru stresu, nad którym nie mogli zapanować. Sprawdź, jak możesz zatroszczyć się o spokój swojego ciała i ducha.

Pierwszym i podstawowym elementem, o którym należy pamiętać, to kontrola oddechu. W sytuacji stresowej postaraj się wyeliminować płytki nerwowy oddech na rzecz głębokich wdechów i wydechów. To pozwoli ci nie tylko lepiej dotlenić mózg, ale przede wszystkim zrelaksuje Twoje ciało i umysł. Zrobić tego typu ćwiczenia możesz w dowolnym momencie. Oddychanie kontrolujemy do momentu aż odczujemy ogólne rozluźnienie.

stres (2)

Stres wywołuje niezdrowa dieta. Pomimo tego, że młodzi na kilka dni przed ślubem chcą za wszelką cenę „podkręcić się” pijąc kawę lub napoje energetyczne, to jednak powinni z tego zrezygnować. Ze względu na ich pobudzające właściwości negatywnie wpływamy również na nasz organizm. Owszem, poczujemy się pobudzeni, jednakże to również przyczynia się do generowania stresu, o innych problemach nie wspominając. W tych dniach warto unikać napojów gazowanych, alkoholu i pić przede wszystkim dużo wody i stosować lekkostrawną dietę. To nie tylko Cię odstresuje, ale również w pozytywny sposób wpłynie na Twoją sylwetkę.

Kolejnym elementem, o którym nie należy zapominać to odpoczynek od przygotowań. Gdy już wszystko będzie prawie dopięte na ostatni guzik, poświęćcie dzień lub też parę godzin na wspólny spacer, wspólne bezstresowe spędzenie wolnego czasu. Możecie wtedy obejrzeć odprężający film, bądź też udać się na romantyczna kolację. Świetnie sprawdza się wizyta na łonie natury, w parku lub lesie, gdyż wszechobecna zieleń posiada właściwości uspokajające.

Ze względu na specyfikę złożoności budowy naszych organizmów nie każdy sposób może na nas zadziałać. Dlatego proponujemy rozwiązanie ostateczne, które z pewnością pomoże każdemu skutecznie zwalczać nadmiar energii, która wywołuje stres. Mowa w tym miejscu o wysiłku fizycznym. Oczywiście w trakcie przygotowań zmęczycie się niejednokrotnie, jednakże dobrze jest również odwiedzić siłownię. Nic tak nie uspokaja jak intensywny trening w formie ćwiczenia na atlasie, biegu lub nawet treningu tańca. Ostatnie rozwiązanie pozwoli Wam nie tylko odstresować się, ale również przećwiczyć krok taneczny. Ćwiczenia najlepiej jest dobrać z uwzględnieniem nie tylko własnych predyspozycji, ale również upodobań. Warto jest wtedy udać się na basen, skorzystać z sauny, a nawet skusić się na odprężający masaż.

stres (3)

Fot. www.foter.com